Chiny 2015

Chiny 2015

Tegoroczna wyprawa do Chin była częściową kopią wizyty z 2014 roku. Wraz z Radkiem instruktorem Toruńskiego oddziału Federacji rozpoczęliśmy od krótkiego pobytu w Guilin. Pobyt typowo wakacyjny a i miejsce bardzo sympatyczne. Po 4 dniach w Guilin samolotem udaliśmy się do Qingdao na spotkanie z mistrzem Li Qiyu. Program wizyty to nauka formy miecza baxian jian (miecz ośmiu nieśmiertelnych) oraz oczywiście poprawki do wizyty z przed roku, damo jian i jianzi. Forma baxian jian okazała się troszeczkę trudniejsza w porównaniu do formy damo jian i co było do przewidzenia kompletnie inna do formy, którą znamy z przekazu mistrza Yu Tiancheng

Drugi etap podróży to Weifang i treningi z mistrzem Wang Xiuyuan. Tutaj tak jak w zeszłym roku główny temat to doskonalenie formy bazhou oraz nauka trzeciej formy wybierania najważniejszego san lu zhaiyao. Radek bardziej skupiał się na poprawie i nauce nowych części bazhou. Mistrz Wang wiele czasu na treningach poświęcał omówieniu użycia technik bazhou i zhaiyao w wolnej walce. Poświęcił tez kilka godzin na omówienie różnic pomiędzy modliszką z Laiyang, modliszką rodziny Hao oraz modliszką z Taiwanu. Wszystko to na podstawie technik bazhou i zhaiyao. Niestety nie starczyło czasu na miecz według przekazu mistrza Wanga. Ale może to znak na przyszły rok.

Nowy sezon 2015/2016 rozpoczynamy 3 września. Głównym tematem treningów będzie wolna walka z przekazu mistrza Yu Tianchenga z dodatkiem technik bazhou od mistrza Wang Xiuyuan. Oprócz tego oczywiście tanglangjian.

Do zobaczenia na treningach.