Obozy 2016

Obozy 2016

Lipiec to jak co roku okres letnich obozów tanglangmen. Pierwszy obóz dla dzieci i młodzieży odbył się w dniach 26 czerwiec - 07 lipiec na jeziorem Dadaj. Tematem przewodnim treningów była forma shibasuo oraz techniki wolnej walki z użyciem rękawic bokserskich i tarcz. Niestety pogoda nie do końca nam dopisała ale ogólnie obóz nalezy udać za udany. Dzięki treningom dwa razy dziennie, kąpielom w jeziorze lub na basenie a także kilku wyprawom kajakowym czas obozu upłynął bardzo szybko. Niestety nie do końca otrzymaliśmy to na co umawialiśmy się z ośrodkiem Star Dadaj kiedy podpisywalismy umowę. Z tego powodu nie plecamy tego ośrodka. 

Drugi obóz to jak zwykle wyprawa do Finlandii i kolejne spotkanie na jeziorem Jarvi w miejscowości Tuusula. Tutaj tematem przewodnim były formy sanlu zhaiyao i wulu zhaiyao oraz techniki shuaijiao i zapasów klasycznych. Niestety również i tutaj nie dopisała pogoda przez dużą część obozu po prostu lało. W takich momentach gościnnie korzystalismy z sal Paavo należących do Tuusula Crossfit Fight Club. podczas tego obozu nastąpił historyczny moment, jeden z instruktorów Fenlan Tanglangmen czyli Esko Ronimus ukończył cały materiał przekazu według mistrza Yu Tiancheng z Yantai. Gratulacje.

Kolejny etap wakacyjnych wyjazdów to Chiny i staż treningowy z mistrzem Wang Xiuyuan w Weifang. Spotykamy się po wakacjach 3 września rozpoczynając kolejny sezon Tanglangmen w Polsce. Koniec września lub początek października to planowany staż treningowy w Urlach.

Do zobaczenia na treningach.