Od Santa Fe do Urli.

Od Santa Fe do Urli.

Santa Fe
Urle

Nadrabiam opóźnienie w naszej info pigule. W dniach 15-16 kwietnia w miejscowości Santa Fe niedaleko Granady (Hiszpania) odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody tanglang organizowane przez Europejską Federację Boksu Modliszki. Organizacja ta została założona kilka lat temu przez mistrzów Davida Conches (Hiszpania, znamy się od 1993 roku kiedy to razem ćwiczyliśmy w Jinan), Angelo D'Aria (Włoch) i Patricka Cassam-Chenai (Francja) i na celu ma popularyzację systemu tanglang. Nasza mała ekipa poza shifu Sławomirem Milczarek składała się z instruktorów Andrzeja Cupryjaka (Busko Zdrój), Marka Polewacza (Ostrołęka) i Mariusza Targosa (Wrocław). Zaprezentowalismy się chyba nie najgorzej 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy pokazały siłę przekazu mistrza Yu. Oprócz naszej grupki przekaz mistrza Yu Tianchenga reprezentował nasz    shi xiong Lu Yanbo (吕延波) z Penglai. Po zawodach był czas na wymianę technik i doświadczeń. Nasza grupa uczestniczyła w zajęciach z mistrzem Zhang Daojin z Liuhe Tanglang. Ćwiczylismy techniki paida gong i wu shou.

Długi weekend majowy to oczywiście międzynarodowy staż w Urlach. Udział wzięło 17 instruktorów i uczniów z Polski i Finlandii. Tematyka stażu to formy rouling (柔灵), liulu zhaiyao (六路摘要), damo jian (达摩剑)oraz techniki walki łokci. Po raz pierwszy próbowalismy użycia technik miecza, szabli (równiez miaodao) w wolnej walce. Pierwsze próby wypadły bardzo dobrze w perspektywie po dodaniu technik ręcznych i nożnych oraz technik innych broni włóczni czy kija będziemy mieli co robić na treningach. 

Kalendarz na nadchodzące tygodnie, początek czerwca Mistrzostwa Polski Wushu (Puławy), obozy letnie (Polska - Mazury) i Finlandia (Tuusula).

Do zobaczenia na treningach.